Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Siatka leśna 

Tanie i szybkie w montażu ogrodzenie, które skutecznie chroni teren przed dziką zwierzyną i wizytami nieproszonych gości. Zapewniamy szeroki wybór i szybką wysyłkę. Produkty prosto z firmy Siatpol!

Siatka leśna

Jaka jest najlepsza siatka leśna?

Siatka leśna to rodzaj ogrodzenia o specyficznym wyglądzie. Tworzą ją poziome i pionowe druty ze stali, skrzyżowane pod kątem prostym. Pozornie prosta i zwyczajna, w rzeczywistości ma bardzo przemyślaną budowę. Jest umiarkowanie sztywna, aby zachować odpowiedni kształt. Jednocześnie zaś posiada odpowiednią elastyczność, dzięki czemu jest odporna na rozciąganie. Oczka dolne są z reguły mniejsze niż górne.

Najczęściej stosuje się ją do zabezpieczania upraw leśnych, rolnych i sadowniczych przed dziką zwierzyną. W zależności od wysokości siatki oraz gęstości oczek, siatki leśne chronią przed zającami, lisami, sarnami, dzikami itd. Sprawdzają się także jako tanie i łatwe w montażu ogrodzenia tymczasowe. Aby wybrać najlepszą siatkę, trzeba określić do czego ma służyć. Na tej podstawie można wybrać jeden z dwóch podstawowych typów:

1. Siatka typu L (czyli Light): do budowy lekkich, trwałych ogrodzeń chroniących przed drobną i słabszą zwierzyną. Przykładowo siatka leśna 125/15/30 L sprawdzi się jako siatka na zające czy lisy. Wyższe modele o wysokości 160 cm (i więcej) skutecznie zapobiegną wizytom saren i innych nieproszonych gości.

2. Siatka typu M (czyli Medium): najczęściej kupowana jako siatka na dziki lub jelenie. Litera M oznacza mocniejszą, bardziej wytrzymałą siatkę do powstrzymywania ataków silniejszych zwierząt. Jeżeli właśnie takie osobniki występują na danym terenie i mogą zdewastować uprawę, polecamy zabezpieczenie z siatki leśnej 180/25/15 M lub 200/17/30 M. Wszystkie produkty dostępne są w naszym sklepie.

Wymiary siatki leśnej – co oznaczają?

Wymiary siatek leśnych podawane są według schematu, który tworzą trzy liczby. Przykładowo siatka leśna 150/15/30 to model:

 • o wysokości 150 cm,
 • 15 drutach poziomych opartych na drutach pionowych, rozmieszczonych co 30 cm.

Wśród danych opisujących siatkę leśną pojawia się także informacja dotycząca grubości:

 • drutów górnych i dolnych: fi od 2,0 do 2,5 mm,
 • drutów pozostałych: fi od 1,6 do 2,0 mm,
 • warstwy ocynku na drucie: standardowo 80 g/m2.

Poszczególne wartości różnią się w zależności do typu i rodzaju siatki. Aby ułatwić wybór, każda z siatek leśnych w naszym sklepie posiada własny schemat graficzny z dokładnymi wymiarami.

Gdzie sprawdza się siatka leśna?

Wytrzymała i tania siatka leśna zdaje egzamin w różnych miejscach. Zwłaszcza tam, gdzie trzeba ograniczyć dostęp zwierząt lub osób w szybki i ekonomiczny sposób. Płoty z siatek leśnych są trwałe i nie wymagają konserwacji. Najpopularniejsze zastosowania to ogrodzenia:

 • terenów leśnych, szkółek, rezerwatów itp.,
 • działek letniskowych i rekreacyjnych,
 • placów budowy - gdzie pełnią funkcję czasowego zabezpieczenia.
 • przy hodowli - jako siatka dla kur czy kaczek. W tej roli świetnie sprawdzają się również inne nasze produkty. Zapraszamy do działu siatki hodowlane.

Siatka leśna posiada wszechstronne zastosowania. Jednak, aby spełniła stojące przed nią zadania, musi być profesjonalnie wykonana. Takie właśnie produkty są dostępne w naszym sklepie, a ich niezawodność gwarantuje Siatpol – polski producent siatek i ogrodzeń. Oferujemy siatkę leśną ze stalowych, ocynkowanych drutów. Precyzyjna technologia, wysokiej klasy stal i warstwa cynku jako osłona antykorozyjna zapewniają trwałość, wytrzymałość i odporność na szkodliwe czynniki pogodowe. Nasze siatki leśne nie tracą swoich właściwości i służą jako skuteczne ogrodzenia przez długie lata. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl